Witaminy syntetyczne kontra witaminy organiczne

Witaminy syntetyczne kontra witaminy organiczne

Wiele osób decyduje się na suplementację witamin i regularnie przyjmuje takie środki. Z czasem okazuje się jednak, że organizm wcale nie jest mocniejszy, a wręcz przeciwnie z czasem, pojawiają się nawet rozmaite dolegliwości. Wtedy niektórzy decydują się na kolejne tabletki, które zlikwidują na przykład pojawiający się ból i w ten sposób popadają w błędne koło. Przyjmują coraz większą ilość suplementów i leków, a to tylko osłabia organizm.

Okazuje się, że przyjmowanie takich witamin wcale nie zapobiega chorobom. Wręcz przeciwnie, wiele z nich może je powodować i dlatego też suplementacja wcale nie jest wskazana. Jeśli dotychczas przyjmowaliśmy tego typu multiwitaminy, to może nadszedł czas, aby z nich zrezygnować. Wyjdzie nam to tylko korzystnie na zdrowie. Jeśli zatem mamy pewne nawracające dolegliwości i nie znamy ich przyczyn, a przy tym często występują u nas bóle, to może warto zrobić, coś przeciwnego do tego, co dotychczas uważaliśmy za zdrowie. Odstawmy witaminy syntetyczne i spróbujmy dostarczyć je w sposób bardziej naturalny.

Jakie są różnice pomiędzy syntetycznymi i organicznymi witaminami?

Syntetyczne witaminy to produkty stworzone w laboratorium. Wykonane są one ze składników GMO bądź zsyntetyzowanych środków. Nie mają nic wspólnego z prawdziwym jedzeniem. Mogą one negatywnie wpłynąć na  rezerwy naszego organizmu obejmujące rozmaite składniki odżywcze, powodując nawet niedożywienie.

Prawdziwe witaminy organiczne nigdy nie są w pigułce. To przede wszystkim produkty surowe. Nie są one przetwarzane i nie zawierają żadnego ekstraktu bądź koncentratu. Pozbawione są również pestycydów i GMO. Podczas spożywania ich ciało przyswaja sobie prawie 100% każdej takiej witaminy, minerału czy enzymu zawartego w żywności organicznej.

W jaki sposób dostarczyć do organizmu takie witaminy organiczne? Otóż należy spożywać wysokiej jakości organiczne jedzenie, które jak wiadomo nie wszędzie jest dostępne. Niestety rzadko kiedy znajdziemy je w zwyczajnych sklepach czy nawet na targowiskach. Warto jednak zrobić wszystko, aby częściej spożywać tego typu pokarmy.

Skutki uboczne?

Organiczne witaminy nie mają bowiem skutków ubocznych i korzystnie wpływają na nasze zdrowie. Dzięki jedzeniu tego typu produktów dostarczymy wszelkich niezbędnych składników odżywczych i zlikwidujemy ewentualne niedobory. Pamiętajmy, że jeśli zależy nam na szczególnych wartościach odżywczych, to należy jeść pożywienie jak najmniej przetworzone. Sięgajmy zatem po świeże owoce oraz warzywa, które posiadają mnóstwo witamin i minerałów.

Podobne artykuły

Odpowiedz