Na co zwrócić uwagę kupując srebro koloidalne?

Na co zwrócić uwagę kupując srebro koloidalne?

Srebro koloidalne – i srebro w ogóle, ma długą historię użycia w medycynie. Nawet dziś, do pielęgnacji wielu ran używa się bandaży, siatek czy żeli, impregnowanych srebrem, a w urologii można spotkać cewniki zawierające srebro. Są one stosowane u pacjentów ze skłonnościami do infekcji dróg moczowych.

Świetnie też działa na problemy dermatologiczne. Może być stosowane do użytku zewnętrznego i wewnętrznego, jako metoda alternatywnego leczenia, która łagodzi objawy wielu chorób oraz wspiera nasz organizm w sprawnym funkcjonowaniu.

Oto kilka przykładów na zastosowanie srebra koloidalnego:

 • zwalcza objawy przeziębienia i grypy,
 • łagodzi objawy cukrzycy,
 • pomocny w leczeniu hemoroidów,
 • łagodzi problemy jelitowe,
 • niweluje problemy reumatyczne,
 • posiada właściwości odkażające i łagodzące skórę,
 • skutecznie dezynfekuje wodę,
 • wykorzystywany przy infekcjach oczu i uszu.

Zobaczcie jakie efekty na wypryski na skórze potrafi przynieść stosowanie srebra koloidalnego:

To tylko nieliczne przykłady na zastosowanie srebra koloidalnego.

Nano-koloidy

Nano-koloidy, a właśnie takie występują w srebrze, to metal rozbity na bardzo małe cząstki – płytki zawierające po około 100 atomów każda. Są tak małe, że można je zobaczyć tylko pod mikroskopem elektronowym: są aż dziesięć razy mniejsze od najmniejszych wirusów, dwieście razy mniejsze od najmniejszych bakterii. Nano-koloidy wykazują zadziwiające właściwości: mają płytkową strukturę, są odporne na światło, są neutralne chemicznie, są niezwykle aktywne biobójczo już przy bardzo małych stężeniach, a co najważniejsze są nieszkodliwe dla ludzi i zwierząt.

Srebro koloidalne dostępne jest bez recepty w sklepach ze zdrową żywnością. Jednakże istnieje kilka rzeczy, które konsumenci powinni wiedzieć, kupując ten produkt, tak aby nabyli dobry i skuteczny środek na wiele dolegliwości.

Srebro koloidalne to wprost rewelacyjna alternatywa dla leczenia antybiotykowego. To naturalny i delikatny środek antybakteryjny, a przy tym niezwykle skuteczny. Niszczy ponad 650 różnych bakterii, podczas gdy antybiotyk nie więcej niż 10. Poza tym nie ma negatywnych efektów ubocznych, takich jak np. osłabienie organizmu i nie wchodzi w interakcje z lekami.

A oto kilka istotnych informacji dotyczących czym kierować się przy wyborze srebra:

Rozmiar cząsteczki

Należy uważnie czytać etykiety, aby dowiedzieć się jaki rozmiar cząsteczki posiada roztwór, który zamierzamy kupić. Im mniejszy rozmiar cząsteczki, tym lepiej. Mniejsze cząsteczki są bardziej biodostępne – to znaczy, że mogą być łatwiej wchłaniane i wykorzystywane w organizmie w celu uzyskania maksymalnego efektu. Rozmiar cząsteczek 0,005 mikronów, podawany jest jako najbardziej skuteczny.

Kolor

Dobrej jakości srebro koloidalne jest przeźroczyste i jasne. Roztwory o ciemniejszym kolorze mogą zawierać środki stabilizujące różnego rodzaju dodatki lub wypełniacze. Ewentualnie wielkość cząsteczek srebra jest większa niż zalecana. Ponadto jeśli wyrób wymaga wstrząśnięcia przed użyciem lub na jego powierzchni tworzy się piana, świadczy to niskiej jakości produktu, a co za tym idzie o jego małej skuteczności.

Układ trawienny

Srebro koloidalne może być stosowane na wiele patogenów chorobotwórczych, takich jak bakterie, wirusy czy grzyby. Jego działanie jest podobne do działania antybiotyków. Jednak w przeciwieństwie do antybiotyków, które jak wiadomo niszczą dobrą florę bakteryjną, srebro koloidalne nie ma wpływu na dobre bakterie. Dlatego też, w przypadku gdy używany produkt jest wysokiej jakości, nie powinno być żadnych problemów z boleściami brzucha, biegunkami czy innymi nieszczęściami ze strony układu pokarmowego.

Nie dla srebrzycy

Srebrzyca (argyria) jest wynikiem gromadzenia się związków srebra w organizmie, co może spowodować zabarwienie skóry na szaro-niebieski odcień, a może się tak stać używając produktu niskiej jakości. Czyste srebro koloidalne, które nie zawiera soli, białka lub innych substancji pomocniczych czy wypełniaczy nie spowoduje takiego stanu. Dlatego tak ważne jest abyśmy kupowali produkty najwyższej jakości.

Techniki produkcji

Nie wszystkie produkty koloidalne są wytwarzane w ten sam sposób. Najlepsze srebro koloidalne to to wytwarzane metodą NIEJONOWĄ . W srebrze niejonowym, nano koloidalnym cząsteczki metalu są wolne od innych związków i zanieczyszczeń, w przeciwieństwie do srebra wytwarzanego przy użyciu technologi wykorzystującej przepływ prądu przemiennego.  Srebro koloidalne niejonowe, to właśnie to, które jest najczystszą postacią srebra koloidalnego.

Mam nadzieję, że chociaż trochę ułatwię Państwu wybór i zakup produktu wysokiej jakości.

Podobne artykuły

18 Comments

 1. Wojjciech
  20 maja 2016 at 14:26 Odpowiedz

  Ja polecam srebro koloidalne firmy NanoGroup http://www.nanogrp.com. Polski patent!!!

  1. iga
   14 marca 2017 at 22:25 Odpowiedz

   Polski patent. ha ha ha ha

 2. Asia
  10 sierpnia 2016 at 23:17 Odpowiedz

  Proszę pamiętać, że reklamowany w artykule produkt firmy Pro Activ o nazwie NANO-SREBRO KOLOIDALNE AG250 300 ml Pro Aktiv to KOSMETYK a nie lek. Więc moim zdaniem nie możemy oczekiwać, że ,, zwalcza objawy przeziębienia i grypy, łagodzi objawy cukrzycy, pomocny w leczeniu hemoroidów, łagodzi problemy jelitowe, niweluje problemy reumatyczne, posiada właściwości odkażające i łagodzące skórę, skutecznie dezynfekuje wodę, wykorzystywany przy infekcjach oczu i uszu.” Kosmetyk służy tylko i wyłącznie do użytku zewnętrznego. Jak więc mam rozumieć ten artykuł ? Czy to oznacza, że mam go spożyć, aby zwalczyć grypę ? ALE TO PRZECIEŻ KOSMETYK. Przecież jeśli wypiję kosmetyk i nie daj Boże coś mi się stanie to producent nie poniesie odpowiedzialności za ewentualne narażenie na niebezpieczeństwo mojego zdrowia i życia. Producent powie, że kosmetyk nie jest do spożycia. Nie będę mogła mieć też pretensji, że nie wyleczył mojego trądziku …. No chyba, że będę archiwizować wszystkie ukazujące się na stronach internetowych reklamy, wpisy dotyczące danego produktu i w razie potrzeby wykorzystam jako dowód. Ale strasznie dużo z tym zachodu. Coś mi się wydaje, ze ktoś chce mnie zrobić na szaro licząc na mą naiwność. A może na srebrno?
  A może przechytrzę firmę i zakupię produkt, zarchiwizuję ten artykuł, a jak mnie nie wyleczy ( bo przecież piszą w artykule, że zwalcza) z przeziębienia – to zastanowię się co z tym fantem zrobię…… 🙂

  1. AN
   21 grudnia 2016 at 14:07 Odpowiedz

   FAKTY: Firma Pro Activ przez lata szczyciła się tym, że jest producentem, ale nie była. Firma Nano-Koloid Sp. z o.o. była dla nich producentem przez kilka lat. Pro Activ również współpracuje z Nano-Tech. To jedyne firmy w Polsce, które mają atesty i produkują nanocząsteczkowe niejonowe srebro koloidalne o wysokiej jakości. Nano-Koloid jest Polską filią amerykańskiej firmy Nano-Technologies Group Inc. Nano-Tech powstała na bazie licencji i pomocy technologicznej od Nano-Technologies Group Inc. ale już od lat nie posiada tej licencji.

   1. Magda
    13 lutego 2017 at 01:55 Odpowiedz

    Jedynym producentem z nanosrebrem koloidalnym przebadanym labolatoryjnie jest aptekarska firma UltraAG z Wrocławia. Mało tego, ich produkty są w prawdziwych jedostkach mg/l , a nie kłamliwe podawane przez wszystkich PPM.

   2. iga
    14 marca 2017 at 22:31 Odpowiedz

    An@ no jakie ty tajniki znasz, zapewne masz teczkę na wszystkich.Gratuluje wiedzy. CO TO ZA ATESTY jesi nie dopuszczono ich produktów do picia.Żart taki atest można sobie nawinąć na rolke i ….

  2. lucky
   11 lutego 2017 at 17:53 Odpowiedz

   nie kupuj tego produktu, bo dla mnie zabraknie a ja chcę być zdrowa i stosuję takowe srebro a jak nie powiem, bo big pharma zabrania mówienia prawdy i nakazuje stosować ich śmiercionośne/rakotwórcze tzw. “leki”. A tak na marginesie to Big Pharma już jednego producenta srebra zabiła – Biomedica. Ludzie zdrowieli a to wbrew misji BP.

   1. MałaMi
    6 marca 2017 at 14:41 Odpowiedz

    Big Pharma nie wpuści nano koloidów na rynek bo odbierze sobie klientów, a kto ich będzie utrzymywał…..ach ślepo wierzący w BP

  3. iga
   14 marca 2017 at 22:28 Odpowiedz

   Asia, ja pamiętam czasy gdy srebro PRO AKTIV BYŁO SUPLEMENTEM DIETY, TRWAŁO TO PONAD 7 LAT, jak nie chcesz to nie pij .Ja nadal kupuje tylko PRO AKTIV, bo to jedyna firma która miała atest do picia

 3. Andrzej
  11 sierpnia 2016 at 10:04 Odpowiedz

  Zgodzę z p. Asią. Czy ktoś z Państwa pije kosmetyki? Jak można sugerować, że wypicie tego srebra jest bezpieczne?

 4. Wojciech
  11 sierpnia 2016 at 10:22 Odpowiedz

  Zdrowe kosmetyki to takie, których nie boimy się pić/jeść.

  1. Asia
   11 sierpnia 2016 at 12:06 Odpowiedz

   P. Wojtku to nie pozostaje mi nic innego jak tylko życzyć smacznego i pogratulować wiary w bezpieczne kosmetyki.
   A mam pytanie czy krem wielowitaminowy mam potraktować jak budyń ?

   Jesteśmy wolni i możemy jeść i pić co chcemy.

  2. Andrzej
   12 sierpnia 2016 at 13:13 Odpowiedz

   To może zaczniemy jeść Nivea? Najlepiej soft – lepiej nawilża.

 5. Gregori
  20 listopada 2016 at 15:21 Odpowiedz

  Najlepsze srebro koloidalne produkowane jest w Czechach !!!!

 6. Aga
  27 grudnia 2016 at 12:16 Odpowiedz

  Czy ktoś stosował Ag 124 polskiego chemika? Srebro koloidalne monojonowe.

 7. MałaMi
  6 marca 2017 at 14:39 Odpowiedz

  Naprawdę nie potrafię zrozumieć dlaczego ludzie tak ślepo wierzą w farmaceutyki. Na ból głowy tabletka, ból brzucha tabletka itd……a co będzie gdy ich zabraknie. ja piję Srebro Koloidalne, moje dzieci stosują je do nosa na katar ani ja ani one nie chorujemy i nie bierzemy antybiotyków-i co działa. Kupuję na sklepie internetowym nanogrp.com bo z tego co wiem to oni są producentem i mają na to patent.

 8. iga
  14 marca 2017 at 22:34 Odpowiedz

  Fakty są takie że w czasach kiedy srebro koloidalne można było stosować do wewnątrz na rynku Polskim wszelkie dopuszczenia i badania przeszły tylko 2 firmy Pro Aktiv i Laboratoria Natury a reszta ze swoimi atestami mogła kwiatki podlewać! Teraz wszyscy się wymądrzają gdzie byli 7 lat temu????

 9. B K
  15 lipca 2017 at 15:19 Odpowiedz

  podpowiedzcie mi proszę – kupuję srebro koloidalne w przeźroczystych plastykowych butelkach (i platynę i złoto i miedź też), jeżeli dobrej jakości nano koloid niejonowy nie reaguje na światło, to jest chyba ok produkt?

Odpowiedz