Zioła, dzięki którym najskuteczniej zrzucisz wagę

Zioła, dzięki którym najskuteczniej zrzucisz wagę

Dieta i ćwiczenia to jak powszechnie wiemy dwie główne drogi do uzyskania idealnej wagi. Jednak cel można osiągnąć szybciej przy użyciu naturalnych ziół do spalania tłuszczu, które zwiększają tempo przemiany materii. A zioła te leżą czasami zupełnie zapomniane w naszej kuchni jak np. kminek, mięta, imbir, cynamon, seler, szałwia i wiele innych.

Niektóre zioła są przygotowywane w postaci herbaty, która nas oczyszcza, natomiast inne mogą po prostu być dodane jako przyprawy w codziennych posiłkach. Poniższe zioła i przyprawy mają udokumentowaną skuteczność we wspomaganiu utraty wagi i można je z powodzeniem codziennie stosować.

Cynamon:

Cynamon ma ogromny wpływ na zdrowie, ponieważ zapobiega infekcjom i powstrzymuje rozwój grzybów oraz pasożytów. Jest naturalnym źródłem błonnika, żelaza i wapnia, powoduje obniżenie poziomu cukru we krwi, a także spowalnia szybkość trawienia i absorpcji pożywienia w jelitach.

Okazało się również, że cynamon pomaga transportować tłuszcz z wątroby, dzięki czemu organizm może użyć go do przemiany w energię i łatwiej go spalić. Wspomaga też obniżenie poziomu cholesterolu LDL, odgrywa znaczącą rolę w zmniejszaniu apetytu i wspomaga walkę z otyłością.

Uwagi: choć korzystanie z cynamonu jest bezpieczne, to w niektórych przypadkach musimy uniknąć jego nadmiernego spożycia. Dotyczyć to może na przykład kobiet w ciąży i karmiących oraz osób z alergią.

Zielona herbata:

Słynna zielona herbata jest uważana za numer jeden wśród ziół na odchudzanie, i to bynajmniej nie ze względu na jej właściwości moczopędne jak niektórzy ludzie myślą, gdyż nie ma to nic wspólnego ze spalaniem tłuszczu. Zielona herbata zawiera przeciwutleniacze, które zwiększają metabolizm i stymuluje proces spalania tłuszczu. Jedno z badań klinicznych wykazało spadek masy ciała o 4,6% przy regularnym piciu wyciągu z zielonej herbaty przez okres ok. 3 miesięcy. Badanie to przeprowadzono na 70 ochotnikach.

Uwagi: zielona herbata może zmniejszyć retencję wody, jest moczopędna i zawiera kofeinę, która nie jest zalecana dla osób które mają chroniczne odwodnienie i nadmierne ciśnienie krwi. Może także powodować biegunkę i nerwowość, jeżeli jest spożywana w nadmiarze.

Imbir:

Pomaga rozszerzyć naczynia krwionośne, a tym samym poprawia krążenie krwi, co może znacznie poprawić metabolizm. Badania wykazały, że ludzie, którzy używają imbiru mogą stracić do 20% więcej tłuszczu niż ci, którzy go nie spożywają.

Inne korzyści zdrowotne wynikające ze spożywania imbiru:

  • Pomaga w zapobieganiu powstawania wrzodów żołądka poprzez stymulowanie wydzielania śluzu,
  • Poprawia trawienie poprzez enzymy, które zwiększają pH żołądka,
  • Imbir jest stosowany w zapobieganiu nudnościom, a nawet porannym mdłościom w okresie ciąży.

Naturalne napoje dla utraty wagi:

Imbir, cynamon i sok z cytryny:

  1. Imbir z cytryną: dodaj małą łyżeczkę imbiru do szklanki z sokiem cytrynowym (połowy szklanki lub pełnej), a następnie dolej szklankę gorącej wody lekko osłodzonej miodem. Napój ten jest wspaniały na przeziębienia, ale również wspomaga redukcję masy ciała.
  2. Imbir z cynamonem: zmieszać po małej łyżeczce imbiru z cynamonem i zalać wrzątkiem, po czym lekko osłodzić miodem.

Cytrynowy:

Dodawaj cytrynę do napojów i posiłków takich jak zupy i sałatki. Pij ciepłą wodę z łyżeczką miodu naturalnego i oczywiście cytryny rano po przebudzeniu lub przed pójściem spać.

Herbata majerankowa:

Ta aromatyczna herbata rozluźnia żołądek. Wystarczy zalać filiżankę z herbatką wrzącą wodą i przykryć ją przez 10 minut!

Koper i anyż:

Zmieszaj po małej łyżeczce każdego z ziół i zalej wrzącą wodą. Pij bez dodatkowego słodzenia, będziesz zaskoczony wspaniały aromatycznym zapachem tego napoju.

Seler:

Jego olejki eteryczne wspomagają proces spalania tłuszczu i mają działanie moczopędne. Może być dodawany do zupy i gotowany z innymi warzywami. Jest również skuteczny w zwalczaniu cukrzycy, artretyzmu i reumatyzmu.

 Referencje:

Podobne artykuły

Odpowiedz