3 naturalne suplementy poprawiające wygląd skóry

3 naturalne suplementy poprawiające wygląd skóry

Kiedy chcemy zadbać o skórę, wiele z nas kieruje się do drogerii bądź apteki, sądząc, że aktualnie modny krem lub serum rozwiąże problem. Niestety jest to często zawodne. Lepiej zadbać o skórę od wewnątrz. 

Drogeryjne kosmetyki są produkowane w jednym celu – sprzedaż. Jeśli jakiś krem nam pomaga to bardzo często jego działanie kończy się wraz z zakończeniem używania. Tym sposobem idziemy i kupujemy jeszcze raz ten sam kosmetyk, a może nawet i całą serię wraz z tonikiem i maseczką, aby rezultat był jeszcze „lepszy”. I tak właśnie wydajemy fortunę na kosmetyki.

A o skórę najlepiej zadbać od wewnątrz, dostarczyć jej wszystkich niezbędnych składników, a przy okazji odżywić też resztę ciała. Poniżej lista 3 substancji, które warto uwzględnić w swojej diecie, aby poprawić wygląd skóry.

1. Kwasy tłuszczowe omega

Wielonienasycone kwasy tłuszczowe są niezbędne do produkcji lipidów międzykomórkowych – „kleju” pomiędzy „gałązkami” warstwy rogowej naskórka, czyli powierzchni skóry. Działają również przeciwzapalnie na podrażnioną skórę. Dwa typy kwasów tłuszczowych są niezbędne, czyli muszą być dostarczone poprzez pożywienie – omega 3 i omega 6.

Te najlepszej jakości można znaleźć w zimnotłoczonych olejach, np. lnianym, konopnym, z czarnuszki. Są to jedne z najbardziej wartościowych olejów, które warto wprowadzić do diety.

2. Siarka

Nie często mówi się o tym pierwiastku w kontekście diety, ale jest on naprawdę bardzo ważny dla naszego zdrowia. Najlepszym źródłem siarki w diecie jest proszek MSM.

Wpływa również zbawiennie na skórę, ponieważ siarka niezbędna jest do syntezy kolagenu, który nadaje skórze strukturę i siłę. Rozpad kolagenu lub niewystarczająca produkcja spowodowana starzeniem się jest jednym z głównych czynników powstawania zmarszczek, a siarka znacząco wpływa na produkcję kolagenu w skórze.

3. Witamina C

Powszechnie wiadomo, że witamina C jest korzystna dla zdrowia, ponieważ pomaga organizmowi zwalczać wirusy i radzić sobie z infekcjami. Jednak korzyści z jej stosowania obejmują też skórę.

Rozpad kolagenu może sprawić, że Twoja skóra straci elastyczność. Witamina C pomaga ją z powrotem naprężyć.

Witamina C pomaga również w leczeniu, jeśli akurat borykasz się z jakimiś schorzeniami skóry. Dowody wskazują również na to, że oprócz likwidowania wolnych rodników, witamina C pomaga usuwać zniszczenia DNA, do których wolne rodniki się przyczyniają po przekroczeniu granicy obronnej komórki.

Witaminę C naturalnie znajdziemy w owocach i warzywach, m.in. czarnej porzeczce, truskawkach, kiwi, natce pietruszki, papryce i brukselce. Jeśli chodzi o gotowe suplementy, najlepsza jest liposomalna witamina C.

 

Następnym razem, kiedy pomyślisz o wycieczce do drogerii po nowy kosmetyk, spróbuj najpierw przyjrzeć się produktom w swojej kuchni i przeanalizuj swoją dietę.

Pozbycie się toksyn i syntetycznych chemikaliów oraz skierowanie się ku naturalnym produktom może okazać się odpowiedzią na Twoje skórne problemy.

 

Podobne artykuły

 1. Daniel
  7 października 2017 o 15:52 Odpowiedz

  Nie od dzisiaj wiadomo że na wygląd skóry ma wpływ wiele czynników. Niestety czas jest nieubłagalny dla nas, na czym traci również nasza skóra. Jednak prowadząc odpowiedni tryb życia, stosując zdrową dietę i wspomagając się odpowiednimi produktami możemy zawsze spowolnić proces starzenia się naszej skóry.
  Polecam wywiad z Dr. Kardaszem specjalistą wysokiej klasy który opowiada jakimi produktami się wspomagać by nasza skóra była jak najdłużej jędrna i zdrowa.
  Moja Narzeczona stosuje i bardzo sobie chwali.
  https://myduolife.com/link/d34c886a1301bbd8

Napisz komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.