5 naturalnych sposobów na pozbycie się bólu głowy

5 naturalnych sposobów na pozbycie się bólu głowy

Bóle głowy, w tym migreny są bardzo powszechne. Bóle głowy mogą wynikać z różnych powodów. Cierpiący na migrenę codziennie poszukują leczenia. Na szczęście istnieje kilka metod leczenia domowego.

Lawenda

Lawenda jest bardzo przydatnym środkiem na bóle głowy, w tym migreny. Olejek lawendowy można wcierać w bolące miejsca lub wdychać. Należy od dwóch do czterech kropli wlać do filiżanki z wrzątkiem, zaleca się wdychać opary przez około 20 minut. W przeciwieństwie do wielu innych olejków leczniczych lawendę można bezpiecznie stosować bez konieczności rozcieńczania. Nie zaleca się przyjmowanie doustnie olejku lawendowego.

Mięta pieprzowa

Mięta pieprzowa jest to kojący środek, który uśmierza silne bóle głowy. Olej ten świeżo pachnący zwęża naczynia krwionośne, pomaga kontrolować przepływ krwi w organizmie. Bóle głowy oraz migrenowe pojawiają się ze względu na słaby przepływ krwi w organizmie, olejek z mięty pieprzowej pomaga otworzyć i zamknąć naczynia krwionośne, wspiera przepływ krwi. Mięta pieprzona pomaga otworzyć zatoki, dzięki czemu krew jest bardziej utleniona.

Bazylia

Bazylia jest to intensywne zioło, stosowane często do pizzy i makaronów, smakuje i pachnie bardzo intensywnie. Olej, który pochodzi z bazylii może być bardzo skuteczny w leczeniu migreny, jego działanie polega na zwiotczeniu mięśni, jest to szczególnie przydatne działanie, gdy bóle głowy są spowodowane napięciem mięśni.

Akupunktura

Akupunktura doskonale sprawdzi się w leczeniu bólów przewlekłych, nerwobólów głowy, a także schorzeń kręgosłupa, bólów mięśni i bólów psychogennych. Akupunktura powinna zacząć się od pełnej relaksacji. Można zacząć od muzykoterapii. Wówczas terapeuta może zacząć nakłuwanie ciała. Igły wbija się w określone miejsca na ciele. Czasami, zamiast igieł stosuje się bańki, moksy lub igły podłączone do prądu. Po regularnym stosowaniu akupunktury ból zmniejsza się, jest to doskonała terapia wspomagająca.

Masaż

Masaż w trakcie bólów głowy jest bardzo efektywny, pomaga w łatwy i szybki sposób zredukować nawet najsilniejsze bóle. Osoba, która jest masowana jest w pozycji siedzącej, tak aby osoba masująca miała dostęp do jej pleców. Masaż należy rozpocząć od łagodnego muskania czoła. Następnie należy przejść do ucisku skroni palcem środkowym, w dołku skroniowym. Jeśli trafimy w odpowiedni punkt, osoba może wówczas odczuć dość silny ból głowy. Punkt ten powinien być uciskany nie więcej niż 3 sekundy. Gwałtowne oderwanie dłoni od miejsca akupunkturowego może powodować bardzo silny ból głowy. Należy delikatnie zmniejszać nacisk. Takie działanie powinno być powtarzane przynajmniej trzy razy w ciągu godziny.

Migreny

Jeśli cierpicie na migrenę i chcecie poznać jeszcze więcej sposobów na łagodzenie jej objawów odsyłam Was do tego artykułu: 11 domowych sposobów, dzięki którym rozprawisz się z migreną

Podobne artykuły

Napisz komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.