8 wspaniałych właściwości olejku cynamonowego

8 wspaniałych właściwości olejku cynamonowego

Liczne badania dowodzą, że mało znany olejek cynamonowy zmniejsza ryzyko zachowania na raka jelita grubego, pomaga zapobiegać cukrzycy, zabija chorobotwórcze bakterie i grzyby oraz pomaga leczyć wiele popularnych dolegliwości. Jego cenne właściwości pozwalają także zwiększyć libido, przez co często traktowany jest, jako naturalny afrodyzjak.

Jak zrobić olejek cynamonowy?

Te pytania powinien znać każdy, kto udaje się do lekarza onkologa.

Zapisz się do newslettera i pobierz BEZPŁATNY poradnik!


Zapisując się do newslettera będziesz otrzymywał także bieżące informacje o naszych webinarach, bezpłatnej internetowej konferencji Rewolucja Zdrowia, informacje o produktach z naszego sklepu. Zapoznaj się z polityką prywatności jaką stosujemy w tym względzie.

Aby samodzielnie przygotować olejek cynamonowy należy zaopatrzyć się w oliwę z oliwek extra virgin (pierwsze tłoczenie na zimno) oraz pół szklanki mielonego cynamonu. Potrzebny będzie także garnek, w którym podgrzejemy olej, filtry do kawy, a także szczelne i najlepiej wykonane z ciemnego szkła buteleczki lub słoiki.

Oliwę podgrzewamy na małym ogniu i dodajemy mielony cynamon. Całość dokładnie mieszamy i gotujemy przez 3 minuty. Przestudzony olejek cedzimy przez filtr do kawy i zlewamy do butelek lub słoików, szczelnie zakręcamy. Gotowy olejek należy przechowywać w ciemnym i chłodnym miejscu nie dłużej niż 30 dni.

Właściwościowości lecznicze olejku cynamonowego:

Olejek cynamonowy zapobiega nowotworowi jelita grubego

Aldehyd cynamonowy znajdujący się w olejku skutecznie przeciwdziała rakowi jelita grubego poprzez ochronę komórek przed uszkodzeniem DNA. Liczne badania dotyczące zastosowania olejku cynamonowego w profilaktyce nowotworu okrężnicy dowiodły, że wykazuje on silne działanie kancerogenne.

Olejek cynamonowy na cukrzycę

Olejek cynamonowy polecany jest osobom chorującym na cukrzycę typu II. Zawarte w cynamonie związki zwiększają aktywność insuliny oraz pomagają obniżać poziom cukru we krwi. Mechanizm działania cynamonu w kierunku obniżenia glikemii pozwala odciążyć trzustkę i wpływa na zmniejszenie wydzielania insuliny oraz poprawę metabolizmu i redukcję stanów zapalnych.

Olejek cynamonowy zwiększa libido

Rozgrzewające i pobudzające właściwości zawartych w cynamonie olejków eterycznych pozwalają zwiększyć libido oraz wpływają na pobudzenie seksualne. Już jedna kropla olejku cynamonowego rozprowadzona na narządach intymnych skutkuje pobudzeniem i wzmaga stopień podniecenia.

Pozostałe zastosowania

Zawarte w cynamonie olejki eteryczne wpływają także na zwiększenie aktywności mózgu oraz poprawiają pamięć i koncentrację, pomagają łagodzić biegunki i wzdęcia, hamują wymioty, a także tamują krwawienie i działają antyseptycznie.

olejekNaturalnie można kupić także gotowy olejek cynamonowy i także taki stosować – najlepiej  w 100% z naturalnych składników.

Przykładowo możecie kupić taki jak na obrazku obok i znajdziecie go w naprawdę dobrej cenie klikając tutaj.

 

 

 

Źródło zdjęcia: stonediesel.com

 

O blogu Polaku, lecz się sam! Na naszym blogu znajdziecie informacje dotyczące zdrowego, naprawdę zdrowego sposobu odżywiania, co robić by nie zachorować, co robić gdy już się zachoruje – tak naprawdę chcemy agregować te wszystkie informacje, które gdzieś w internecie funkcjonują, ale są lepiej lub gorzej widoczne, a czasem zupełnie nieodkryte. Chcemy Wam pokazać świat, w którym zdrowie i uzdrawianie to połączenie leczenia ciała, podświadomości i ducha. A takiego podejścia tradycyjna medycyna niestety Wam nie zapewni. Zajrzyjcie także na nasz profil na facebook’u: https://www.facebook.com/PolakuLeczSieSam

Podobne artykuły

 1. Ola
  3 lutego 2017 o 10:24 Odpowiedz

  W artykule jest blad: olejek nie wykazuje silnego dzialabia kancerogennego tylko antykancerogenne

 2. eterycznie
  28 czerwca 2017 o 22:01 Odpowiedz

  Chciałbym zwrócić uwagę, że rozprowadzenie jednej kropli olejku cynamonowego na narządach intymnych z pewnością nie poprawi libido, a pobudzenie, to może i owszem ale nie takie o jakie chodzi. Olejek eteryczny cynamonowy jest silnie drażniący i uczulający. Zastosowanie nierozcieńczonego olejku może skończyć się nawet martwicą skóry. To świetny olejek ale należy używać go bardzo ostrożnie.

 3. Ewa
  4 grudnia 2018 o 12:35 Odpowiedz

  Olejek cynamonowy to olejek WYDESTYLOWANY Z KORY CYNAMONOWCA. To co autor poleca to wyciąg olejowy z kory cynamonowca. Nie można przekładać efektów działania olejku wydestylowanego na wyciąg olejowy ze zmielonego a więc już zwietrzałego cynamonu.
  Pomyłka antykancerogennego działania z kancerogennym to już kompromitacja.

 4. Elzbieta
  6 stycznia 2019 o 17:21 Odpowiedz

  Piotrze, podaj jeszcze ile tej oliwy uzyc na pol szklanki cynamonu.

Napisz komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.