Lecznicze właściwości octu jabłkowego wykorzystywane były już w starożytności. Korzystali z niego Egipcjanie i Rzymianie w celu łagodzenia dolegliwości żołądkowych oraz przyśpieszania trawienia zbyt obfitych posiłków.

Dziś ocet jabłkowy zaczyna na nowo wracać do łask, choć czasami w dość kontrowersyjnych okolicznościach związanych z jego nadmiernym spożywaniem przez nastolatki w celu zyskania szczupłej sylwetki. W tym miejscu warto wspomnieć, że picie nierozcieńczonego octu szklankami nie poprawia stanu zdrowia, a jedynie rujnuje organizm prowadząc m.in. do utraty zębów.

Ocet jabłkowy – tajna broń w walce z kwasem moczowym

Ocet jabłkowy, jako jedyny skutecznie pomaga pozbyć się groźnego dla naszego zdrowia kwasu moczowego, który powoduje zakwaszenie organizmu i sprzyja powstawaniu różnorodnych chorób.

Jak działa ocet jabłkowy? Zawarty w tym naturalnym occie kwas jabłkowy po połączeniu z zasadami i innymi substancjami w organizmie tworzy glikogen, który wpływa na poprawę stanu naszych naczyń krwionośnych oraz wspomaga tworzenie erytrocytów. To nie jedyne pozytywne działanie octu jabłkowego, który wykazuje szereg korzystnych dla zdrowia właściwości m.in.:

  • Reguluje pracę układu hormonalnego,
  • Sprzyja zatrzymywaniu w organizmie magnezu, żelaza oraz wapnia,
  • Wzmacnia odporność,
  • Przyśpiesza metabolizm,
  • Poprawia stan skóry i włosów,
  • Lecz choroby stawów,
  • Leczy choroby skóry,
  • Poprawia funkcjonowanie układu krążenia,
  • Pomaga pozbyć się bezsenności,
  • Łagodzi objawy przeziębienia.

Pomimo szeregu pozytywnych działań octu jabłkowego nie powinny go spożywać osoby cierpiące na chorobę wrzodową oraz zapalenie śluzówki żołądka.

Jak stosować ocet jabłkowy?

Ocet jabłkowy zawsze należy stosować w formie rozcieńczonej. Dla lepszego smaku i wzmocnienia właściwości leczniczych zaleca się dodawanie do rozcieńczonego octu naturalnego miodu.

Ocet jabłkowy możemy przygotować samodzielnie zalewając pokrojone, zdrowe jabłka wodą z cukrem. Po 3 – 4 tygodniach ocet zlewamy do szklanej butelki i przechowujemy w chłodnym i ciemnym miejscu.

swanson-ocet-jablkowyKuracja octem jabłkowym polecana jest dla wszystkich chcących pozbyć się kłopotów zdrowotnych powodowanych zaleganiem w organizmie złogów kwasu moczowego. Stosowany regularnie pomaga znacznie poprawić stan zdrowia. Ponadto ocet jabłkowy zawiera duże ilości potasu, który jest niezbędny do prawidłowej pracy układu nerwowego i hormonalnego.

Tym, którym nie chce się samodzielnie przygotowywać octu jabłkowego polecamy kapsułki Swansona – możecie je dostać w najniższej cenie klikając tutaj.

Źródło zdjęcia: oliviajenkins.com.au

 

O blogu Polaku, lecz się sam! Na naszym blogu znajdziecie informacje dotyczące zdrowego, naprawdę zdrowego sposobu odżywiania, co robić by nie zachorować, co robić gdy już się zachoruje – tak naprawdę chcemy agregować te wszystkie informacje, które gdzieś w internecie funkcjonują, ale są lepiej lub gorzej widoczne, a czasem zupełnie nieodkryte. Chcemy Wam pokazać świat, w którym zdrowie i uzdrawianie to połączenie leczenia ciała, podświadomości i ducha. A takiego podejścia tradycyjna medycyna niestety Wam nie zapewni. Zajrzyjcie także na nasz profil na facebook’u: https://www.facebook.com/PolakuLeczSieSam

Podobne artykuły

Odpowiedz