Jaki materac zapewni zdrowy sen?

Jaki materac zapewni zdrowy sen?

Artykuł partnera

Znane ludowe powiedzenie mówi, że jak sobie pościelisz tak się wyśpisz – jak to bywa ze starymi mądrościami, jest w nich wiele prawdy. Kluczowy w tym przypadku okazuje się dobór odpowiedniego podłoża, ponieważ to ono odpowiedzialne jest za zdrowy i spokojny sen, bez bólu kręgosłupa o poranku. Jakie czynniki decydują o idealnym dopasowaniu materaca do konkretnego użytkownika? Sprawdź!

Odpowiednia twardość

Każdy człowiek jest inny – jeden preferuje miękkie podłoże do snu, inny wybiera te bardzo twarde. Które rozwiązanie jest jednak lepsze? Nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ każdy powinien zdecydować się na taki materac, na którym czuje się najbardziej komfortowo. Jeśli nie jesteś pewien, jaka twardość okaże się dla Ciebie najlepsza, zawsze możesz zdecydować się na zakup nowoczesnego materaca, w którym istnieje możliwość regulacji twardości. To dość nowe, innowacyjne rozwiązanie, które zapewnia specjalna budowa – dzięki ruchomej warstwie pianki, którą można w każdej chwili przełożyć na drugą stronę wkładu, użytkownik zyskuje cztery powierzchnie zróżnicowane pod względem komfortu i odczuwalnej twardości. Dzięki temu Twoje szanse na dobranie tej idealnej mocno się zwiększają!

7 stref twardości

O idealnie dobranej twardości materaca decyduje również zastosowanie w nim podziału na siedem stref twardości. Rozwiązanie to polega na tym, że cała powierzchnia wkładu zostaje podzielona na siedem symetrycznych i zróżnicowanych pod względem twardości odcinków – specjalne profilowanie każdej ze stref sprawia, że poszczególne części ciała zyskują odpowiednie podparcie. Dzięki temu organizm nie musi w czasie snu “pracować”, by utrzymać ciało we właściwej pozycji, a my budzimy się rano wyspani i wypoczęci.

Innowacyjne wypełnienie materaca

Właściwa twardość to nie wszystko, by móc się cieszyć komfortowym i zdrowym snem – ogromną rolę odgrywa również wypełnienie materaca. Standardowe rozwiązania, w tym sprężyny i klasyczne pianki (nie wspominając nawet o kanapach i tapczanach), mogą nie odciążać dostatecznie Twojego kręgosłupa na całej długości, przez co po przebudzeniu odczuwasz ból pleców w miejscach, w których musiał całą noc utrzymywać odpowiednią pozycję ciała. Rozwiązaniem tego problemu są innowacyjne pianki wysokoelastyczne oraz termoelastyczne, np. VitaRest, które charakteryzują się wysoką sprężystością i odpornością na odkształcenia. Dodatkowo druga z nich została wyposażona w specjalną technologię, która pozwala jej idealnie dopasować się do kształtu sylwetki przez reagowanie na ciepłotę i ciężar ciała. Zapewnia to indywidualne podejście do każdego użytkownika nawet w przypadku użytkowania materaca przez dwie osoby naraz. Dzięki dokładności, z jaką materace tego typu dopasowują się do ciała śpiącej osoby, nie tylko niwelują bóle kręgosłupa i inne dolegliwości z nim związane, ale umożliwiają także lepszy przepływ krwi w tkankach, co sprzyja regeneracji całego organizmu.

Właściwa higiena

Jeśli chcesz zapewnić sobie zdrowy, komfortowy sen przyjrzyj się także rozwiązaniom, które zapewniają materacom odpowiednią higienę – wkład powinien mieć zapewnioną prawidłową wentylację, uniemożliwiającą rozwój bakterii i roztoczy oraz chłonięcie wilgoci. Wspomnianą wyżej piankę termoelastyczną cechuje wysoka przewiewność, co zapobiega nie tylko nadmiernemu poceniu się w nocy, ale także rozwojowi bakterii i roztoczy wewnątrz materaca. Jest to świetne rozwiązanie dla wszystkich osób cierpiących na alergie i uczulenia, a także dla tych, którzy po prostu chcą spać w czystym i higienicznym środowisku.

Jeżeli pragniesz zdrowego i komfortowego snu dla Twojego kręgosłupa, wybierz świadomie odpowiedni produkt dla Ciebie. W kwestii tej warto zaufać ekspertom i materacom medycznym SleepMed produkowanym przez firmę Hilding Anders. Modele te spełniają wszystkie wymagania związane z zapewnieniem należytego podparcia dla Twojego ciała w trakcie snu – wykorzystano w nich posiadającą 7 stref komfortu, wysoce higieniczną piankę termoelastyczną, którą wystarczy przełożyć na drugą stronę materaca, by móc zmienić jego twardość na najbardziej odpowiadającą Twoim preferencjom.

Podobne artykuły

Napisz komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

close

Jak Skutecznie Poprawić Jakość Snu?

Zapisz się do bezpłatnego newslettera, dzięki czemu:

  • check
    Poznasz czynniki, które wpływają na pogorszenie jakości snu
  • check
    Dowiesz się co zrobić by szybko zasypiać oraz dobrze się wysypiać
  • check
    Otrzymasz zupełnie ZA DARMO ten eBook: 5 prostych sposobów na lepszy sen!

Zapisując się do newslettera będziesz otrzymywał także bieżące informacje o naszych webinarach, bezpłatnej internetowej konferencji Rewolucja Zdrowia, informacje o produktach z naszego sklepu. Zapoznaj się z polityką prywatności jaką stosujemy w tym względzie.