Naturalne sposoby na chorobę lokomocyjną

Naturalne sposoby na chorobę lokomocyjną

Samochody, pociągi, statki i wszystkie inne środki transportu mogą być zmorą dla każdej osoby cierpiącej na chorobę lokomocyjną. Nawet zwykły park rozrywki może pozbawić wszystkich przyjemności, gdy tylko pojawią się mdłości. Jednak możliwe jest złagodzenie objawów choroby lokomocyjnej za pomocą naturalnych środków.

Choroba lokomocyjna jest wynikiem odbierania przez mózg sprzecznych sygnałów z oczu, ucha wewnętrznego i reszty ciała. Zwykle dzieje się tak, gdy jesteś w ruchu. Objawy choroby lokomocyjnej często obejmują mdłości i wymioty, bladą skórę, zimne poty, zawroty głowy, ból głowy, zmęczenie i zwiększone wydzielanie śliny. Kilka domowych środków może pomóc złagodzić lub zmniejszyć uczucie mdłości i innych objawów.

Naturalne środki na chorobę lokomocyjną

Wiele środków z apteki mających na celu zapobieganie chorobie lokomocyjnej ma nieprzyjemne skutki uboczne w postaci np. wzmożonej senności. Unikanie podróżowania środkami lokomocji do końca życia też nie jest rozwiązaniem.

W przypadku, gdy musisz gdzieś podróżować, oto cztery z najlepszych naturalnych środków na chorobę lokomocyjną, które mogą pomóc przerwać podróż bez nieprzyjemnych objawów.

Mięta pieprzowa

Mięta pieprzowa może być przyjmowana w wielu różnych formach, aby pomóc złagodzić chorobę lokomocyjną. Mogą to być suplementy z mięty pieprzowej, cukierki, olejki eteryczne, kojące herbaty ziołowe i surowe liście mięty pieprzowej. W przypadku suplementów z miętą, średnia dawka wynosi 350 mg dwa razy na dobę. Możesz ssać cukierki z mięty pieprzowej przed lub podczas długiej podróży, aby złagodzić objawy żołądkowe. Jeśli właśnie wróciłeś do domu po tym, jak utknąłeś w bardzo długiej podróży samochodem, możesz po prostu dodać kilka kropli olejku z mięty pieprzowej do dyfuzora, aby zmniejszyć nudności. Zalecana ilość czasu rozpylania olejku wynosi jedną godzinę. Możesz także zabrać ze sobą butelkę olejku z mięty pieprzowej podczas długich podróży. Kiedy zaczynasz odczuwać wczesne objawy choroby lokomocyjnej, po prostu weź kilka uspokajających wdechów olejku. Jeśli masz jakieś surowe liście mięty pieprzowej, możesz je zaparzać przez pięć do dziesięciu minut w gorącej wodzie, aby uzyskać kojącą herbatę lub możesz po prostu żuć liście podczas podróży.

Korzeń imbiru

Korzeń imbiru jest dostępny w wielu różnych formach, takich jak herbatki, kapsułki, sproszkowany korzeń, a nawet piwo imbirowe. Od wieków jest szeroko stosowany jako naturalny środek do leczenia nudności i wymiotów. Przed podróżą zaleca się albo zabranie dwóch gramów suszonego imbiru, albo 480mg suplementu imbiru, aby zapobiec wystąpieniu choroby lokomocyjnej. Imbir może pomóc także zmniejszyć stan zapalny żołądka, łagodząc w ten sposób wszelkie związane z nim nudności. Należy jednak zachować ostrożność podczas spożywania imbiru, ponieważ może on zwiększyć ryzyko krwawień. Spożycie imbiru powinno być zminimalizowane przez osoby, które przyjmują leki rozrzedzające krew, osoby z chorobami serca oraz kobiety w ciąży lub karmiące piersią.

Mierznica czarna

Tak jak mięta pieprzowa, mierznica czarna jest rośliną z rodziny jasnotowatych. Możesz zaparzać świeże liście mierznicy czarnej zaparzać przez 10 do 15 minut w gorącej wodzie, aby zrobić herbatę ziołową. Następnie możesz wypić jedną filiżankę tej herbaty trzy razy dziennie, aby złagodzić mdłości. Ewentualnie możesz spożywać mierznicę czarną w postaci nalewki, także trzy razy dziennie.

Akupresura

Podczas podróży możesz masować niektóre punkty akupresurowe, aby szybko złagodzić mdłości i chorobę lokomocyjną. Znajdź punkt akupresurowy nei-kuan wzdłuż nadgarstka, umieszczając palec wskazujący, środkowy i serdeczny prawej ręki na lewym nadgarstku. Miejsce pod palcem wskazującym to Twój punkt nei-kuan. Użyj kciuka, aby mocno uciskać ten obszar przez cztery do pięciu sekund, a następnie powtórz proces na drugim nadgarstku.

Podobne artykuły

Napisz komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.