Postanowienia noworoczne warte uwagi

Postanowienia noworoczne warte uwagi

Nowy rok już wprawdzie trwa, ale to nie znaczy, że nie można pomyśleć o noworocznych postanowieniach, które sprawią, że nasze życie będzie lepsze, a organizm znacznie zdrowszy. Właśnie pierwszy tydzień stycznia jest dobry na planowanie, albowiem trochę ochłonęliśmy po świętach oraz spotkaniach sylwestrowych i możemy na spokojnie przemyśleć istotne kwestie. Oto kilka postanowień noworocznych, które warto wziąć pod uwagę.

Zmniejszenie żywności powodującej stany zapalne

Aby mieć zdrowe ciało trzeba między innymi zadbać o mózg. Ważne jest więc najwyższej jakości paliwo, które dostarczy mu energii. Pamiętajmy więc o właściwym jedzeniu, które wspomoże pracę mózgu i całego organizmu, a równocześnie nie spowoduje skutków ubocznych. Szczególnie negatywnie na nasz organizm wpływają wszelkie tłuszcze trans, cukier, żywność przetworzona, a także alkohol. Mogą one powodować nie tylko stany zapalne, ale również przedwczesne starzenie się czy zakłócać pracę hormonów. Dlatego właśnie należy ich unikać.

Regularny sen

Dbając o właściwy sen, wpływamy również pozytywnie na ogólne funkcjonowanie naszego organizmu. O czym należy przede wszystkim pamiętać? Postarajmy się zminimalizować ekspozycję na światło podczas snu, a w szczególności na te pochodzące od urządzeń elektronicznych. W ciągu dnia warto natomiast zadbać o aktywność fizyczną.  Naukowcy zauważyli, że bezsenność może zwiększać ryzyko zachorowania na raka prostaty u mężczyzn i raka piersi u kobiet. Poza tym powoduje również nadciśnienie tętnicze oraz rozmaite choroby układu krążenia. Warto więc zadbać o sen, a także właściwy relaks.

Uwaga na toksyczne produkty

Chemię na codzień można skutecznie elimonować. Zobaczcie nasz eBook.

Chemię na codzień można skutecznie elimonować. Zobaczcie nasz eBook.

Niestety wiele produktów kosmetycznych, które dostępne są na rynku zawiera substancje toksyczne. Wymienić tu można między innymi filtry przeciwsłoneczne, produkty do makijażu, szampony, dezodoranty czy inne kosmetyki do higieny osobistej zawierające składniki chemiczne, które nie posiadają danych dotyczących bezpieczeństwa. Często mogą one zwiększać ryzyko wystąpienia różnych nowotworów. Warto więc zacząć analizować etykiety, aby kupować produkty nie wpływające negatywnie na nasze zdrowie.

W ubiegłym roku sporo pisaliśmy o eliminowaniu chemii – między innymi w naszym eBooku “Życie Bez Chemii“.

Pozbycie się nadmiernych kilogramów

Otyłość to nie tylko problem natury psychicznej, ale przede wszystkim zdrowotny. Nadwaga powoduje rozmaite dolegliwości, a równocześnie zwiększa ryzyko wystąpienia raka. Większe spożycie przetworów mięsnych, cukru, przetworzonej żywności czy potraw smażonych powoduje też zaburzenia hormonalne. Warto więc zadbać o zdrową zrównoważoną dietę, opierającą się przede wszystkim na produktach roślinnych. Pamiętajmy również o sięganiu po produkty alkalizujące, aby wprowadzić równowagę kwasowo – zasadową. Świetnie się sprawdza tutaj sok z cytryny, korzeń maca, imbir, czosnek i wszelkie warzywa zielone.

Uważaj na PCB i dioksyny

Jeśli często spożywamy ryby, to warto sięgać tylko i wyłącznie po te dzikie. Ryby hodowlane posiadają bowiem pewne związki chemiczne, które negatywnie wpływają na nasz organizm. Dioksyny znajdują się również w wieprzowinie. Powodują one nie tylko zaburzenia hormonalne, ale również pewne problemy skórne.

Uważaj na antybiotyki

Wiele osób cierpi z powodu oporności na antybiotyki. Wynika to stąd, iż są one stosowane przy hodowli zwierząt, w związku z czym na co dzień dostarczamy je do organizmu spożywając chociażby mięso.  Warto zminimalizować ilość tego typu produktów w codziennej diecie. Postarajmy się również ostrożniej przyjmować antybiotyki podczas choroby. W wielu przypadkach wystarczą naturalne metody, aby powrócić do zdrowia.

Nie bójmy się zmian

pudelko-programZmiany dla wielu osób są trudne, ponieważ wiążą się z czymś nieznanym. Warto jednak pamiętać, że zmiany, mogą być początkiem czegoś wspaniałego. Możemy zmienić nasze myśli i przekonania, a także zacząć podążać wymarzoną drogą, aby osiągnąć to, czego najbardziej pragniemy. Zacznijmy już od teraz. Skoncentrujmy się na sobie i własnych potrzebach, a wtedy rozpoczęty rok będzie naprawdę wspaniały.

Zmiany można zacząć jeszcze teraz  – ostatnia szansa na zapisanie się do programu 21 Dni Powrót Do Zdrowia, dzięki któremu poprawisz złe nawyki, zdrowiej będziesz jeść, a jeśli chcesz możesz zrzucić zbędne kilogramy – tylko do środy 4 stycznia do godziny 12:00! Sprawdź szczegóły >>

Podobne artykuły

Odpowiedz