Wspaniałe właściwości soku z buraka

Wspaniałe właściwości soku z buraka

Sok z buraków to jeden z bardziej wartościowych dla naszego zdrowia napojów. Pozyskany z ekologicznie uprawianych warzyw i samodzielnie wyciskany dostarczy nam nie tylko witamin i minerałów, ale także pozwoli zapobiegać wielu chorobom, w tym nowotworom.

Buraki powinny znaleźć się na pierwszym miejscu listy warzyw chroniących nas przed nowotworami. Ich wyjątkowe właściwości lecznicze warto wykorzystać, jako element profilaktyki raka oraz chorób niemal wszystkich narządów i układów w naszym ciele.

Właściwości lecznicze soku z buraka

Sok z buraków pomaga na szereg różnorodnych dolegliwości. Najbardziej znane jest jego działanie krwiotwórcze, jednak polecany jest nie tylko dla anemików.

Sok z buraka możemy stosować w leczeniu m.in.:

  • Napięcia psychicznego, nerwicy oraz bezsenności – dostarcza betainy, magnezu, tryptofanu i litu,
  • Impotencji i zaburzeń funkcji seksualnych – dostarcza zwiększającego poziom libido i produkcję testosteronu boru,
  • Niepłodności – dostarcza kwasu foliowego,
  • Grzybicy – zabija drożdżaki – większość z nas je ma!
  • Przeziębienia i grypy – działa bakteriobójczo i przeciwkaszlowo,
  • Demencji starczej – poprawia skład krwi oraz ukrwienie mózgu,
  • Chorób jelita grubego, wrzodów żołądka, zespołu jelita drażliwego – regeneruje śluzówkę,
  • Chorób dróg moczowych i żółciowych – rozpuszcza kamienie.

Ponadto sok z buraków reguluje ciśnienie krwi, oczyszcza organizm z toksyn, wspomaga funkcjonowanie wątroby, reguluje trawienie i usuwa zaparcia, działa zasadotwórczo, wspomaga odchudzanie oraz opóźnia menopauzę i łagodzi jej objawy.

Szerokie zastosowanie soku z buraka w medycynie naturalnej czyni go warzywem idealnym dla każdej osoby, której zależy na zachowaniu zdrowia i uniknięciu poważnych chorób. Wyjątkowe właściwości soku z buraka sprawiają, że polecany jest on w stanach osłabienia i wycieńczenia organizmu np. osobom przewlekle chorym, planującym ciążę kobietom (zapobiega uszkodzeniu DNA płodu), dzieciom oraz osobom starszym. Spożywany sukcesywnie dostarczy cennych witamin i minerałów, pozwoli zapobiegać starzeniu się organizmu oraz ochroni nas przed powstawaniem wolnych rodników i poprawi stan układu krwionośnego.

O blogu Polaku, lecz się sam! Na naszym blogu znajdziecie informacje dotyczące zdrowego, naprawdę zdrowego sposobu odżywiania, co robić by nie zachorować, co robić gdy już się zachoruje – tak naprawdę chcemy agregować te wszystkie informacje, które gdzieś w internecie funkcjonują, ale są lepiej lub gorzej widoczne, a czasem zupełnie nieodkryte. Chcemy Wam pokazać świat, w którym zdrowie i uzdrawianie to połączenie leczenia ciała, podświadomości i ducha. Zajrzyjcie także na nasz profil na facebook’u: https://www.facebook.com/PolakuLeczSieSam

Podobne artykuły

Napisz komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.