Ziele angielskie może zapobiegać rakowi prostaty

Ziele angielskie może zapobiegać rakowi prostaty

Ziele angielskie to jedna z najczęściej używanych przypraw na całym świecie. Okazuje się, że oprócz tego, że poprawia smak zup i wielu potraw, ma także inne korzyści. Naukowcy z Florydy donieśli, że regularne spożywanie tej przyprawy może chronić mężczyzn przed rakiem prostaty.

Odkryto, że naturalny związek obecny w tych małych kuleczkach opóźnia wzrost guzów raka prostaty. Doprowadziło to naukowców z University of Miami do rozważenia przyprawy pod kątem możliwego wykorzystania w zapobieganiu, a nawet leczeniu jednego z najczęstszych i śmiertelnych nowotworów występujących u mężczyzn.

Te pytania powinien znać każdy, kto udaje się do lekarza onkologa.

Zapisz się do newslettera i pobierz BEZPŁATNY poradnik!


Zapisując się do newslettera będziesz otrzymywał także bieżące informacje o naszych webinarach, bezpłatnej internetowej konferencji Rewolucja Zdrowia, informacje o produktach z naszego sklepu. Zapoznaj się z polityką prywatności jaką stosujemy w tym względzie.

U około 14 procent mężczyzn na świecie może zostać zdiagnozowany rak prostaty, w dowolnej części ich życia. Jeden na 38 pacjentów straci życie z powodu choroby.

Ziele angielskie może zapobiec tej ponurej statystyce. Pochodzi z Jamajki, jest ekstrahowane z suszonej i niedojrzałej jagody rodzimego drzewa pimentowego (Pimenta dioica). Naukowcy z Miami odkryli, że przyprawa zawiera związek zwany erycyfoliną.

Ich eksperyment wykazał, że erycyfolina może tłumić receptory męskiego hormonu – androgenu. Te receptory androgenowe są odpowiedzialne za rozwój komórek nowotworowych w prostacie.

Ziele angielskie zawiera związki zwalczające raka, które opóźniają wzrost raka prostaty

Androgeny regulują rozwój męskich cech. Hormon osiąga swoje efekty poprzez wiązanie się z receptorami androgenowymi. Przykładem androgenu jest testosteron.

Guzy raka prostaty wchłaniają testosteron i inne androgeny dla własnego wzrostu. Jeśli zostaną pozbawione dopływu androgenów, nowotwory nie będą się powiększać ani rozprzestrzeniać.

Naukowcy z Miami sądzą, że ziele angielskie może być stosowane jako część terapii hormonalnej w agresywnym raku prostaty. W takiej „terapii deprywacji androgenów” erycyfolina może blokować lub nawet wyłączać receptory androgenowe. Gdy androgeny nie mają możliwości wiązania się z receptorami prostaty, guz nowotworowy nie jest w stanie wykorzystać hormonów do napędzania swojego wzrostu.

Badania na zwierzętach wykazały, że erycyfolina może opóźnić wzrost komórek raka prostaty nawet o 50 procent. Naukowcy planowali ocenić zdolność ekstraktu ziela angielskiego do powstrzymywania pojawienia się raka prostaty.

Oprócz komórek raka prostaty, ekstrakt ziela angielskiego był testowany na komórkach raka piersi. Wydawało się, że osiąga ten sam opóźniający wpływ na wzrost raka piersi. Naukowcy z Miami wysunęli teorię, że ziele angielskie zawiera inne związki, które mogą również zwalczać inne rodzaje nowotworów.

Wiele leków farmaceutycznych może osiągnąć taki sam efekt antagonistyczny wobec receptora androgenowego jak ziele angielskie. Ale te syntetyczne leki są znacznie mniej skuteczne niż erycyfolina. Ponadto mają toksyczne skutki uboczne, które z czasem mogą wzrastać na sile. Dla porównania, ziele angielskie jest bezpieczne, a w dodatku doskonale poprawia smak potraw.

Zmniejsz ryzyko raka prostaty za pomocą ziela angielskiego i innych naturalnych środków przeciwnowotworowych

Ziele angielskie jest uważane za przyprawę o najwyższym stężeniu przeciwutleniaczy. Już niewielka ilość przyprawy wystarczy do aktywacji jej zdolności przeciwnowotworowych.

Naukowcy z Miami zalecili pacjentom i zdrowym osobom spożywać ziele angielskie w niewielkich ilościach, ale regularnie. Poświęcając trochę czasu na podnoszenie poziomu erycyfoliny i innych związków przeciwnowotworowych, pacjenci doświadczaliby wolniejszego wzrostu i rozprzestrzeniania się raka prostaty, podczas gdy zdrowi mężczyźni mogliby całkowicie uniknąć raka.

Wyniki badań na zwierzętach sugerują, że kobiety mogą również skorzystać z ziela angielskiego. Przyprawa może spowolnić tempo wzrostu raka piersi.

Inne pokarmy także mogą naturalnie spowolnić postęp raka prostaty. Mężczyźni powinni rozważyć spożywanie większych ilości brokułów, zielonej herbaty, granatu i kurkumy. Wszystkie z nich mają silne związki przeciwnowotworowe. Te pokarmy mogą być spożywane razem z zielem angielskim, aby jeszcze bardziej chronić przed rakiem.

Podobne artykuły

Napisz komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.