Aspartam działa jak narkotyk

Aspartam działa jak narkotyk

Czy to naprawdę jest możliwe? Wydaje się być nie do pomyślenia, a jednak naukowcy potwierdzają fakt, iż metanol będący w aspartamie wpływa na nasz układu dopaminy w mózgu, co powoduje uzależnienie. Składnik ten jest klasyfikowany jako silna trucizny metaboliczna.

Sam aspartam oczywiście nie występuje w naturze. Jest on sztuczną substancją stworzoną w laboratoriach. Gdy zaczyna on być rozkładany w naszym organizmie, to następuje podział na aminokwasy i rodzaj alkoholu o nazwie metanol. To właśnie ten ostatni składnik działa jak narkotyk. Co to znaczy?

Te pytania powinien znać każdy, kto udaje się do lekarza onkologa.

Zapisz się do newslettera i pobierz BEZPŁATNY poradnik!


Zapisując się do newslettera będziesz otrzymywał także bieżące informacje o naszych webinarach, bezpłatnej internetowej konferencji Rewolucja Zdrowia, informacje o produktach z naszego sklepu. Zapoznaj się z polityką prywatności jaką stosujemy w tym względzie.

Przede wszystkim może doprowadzić on do nadużywania, a poza tym może powodować psychiczne bądź fizyczne uzależnienie. Innymi substancjami mającymi podobne działanie są amfetamina i barbiturany, których przecież nie kupimy w zwykłym sklepie spożywczym. W dodatku jesteśmy zachęcani do picia napojów dietetycznych, ponieważ uważa się je za zdrowe.

Mimo, że aspartam wygląda i smakuje podobnie do cukru, to jednak istotne są chemicznie różnice. W szczególności warto zwrócić uwagę na tak zwany kwas asparaginowy. To właśnie on bywa przyczyną pewnych problemów neurologicznych i może nawet doprowadzić do rozwinięcia się guza mózgu.

Drugim aminokwasem są tak zwane fenyloalaniny, które również są niebezpieczne. Składnik ten szczególnie niebezpieczny jest przy pewnych zaburzeniach metabolicznych. Jeśli organizm nie radzi sobie z rozbiciem tej substancji, to zaczyna się ona gromadzić w organizmie i prowadzi to do zaburzeń psychicznych i poznawczych, które są nieodwracalne.

Według niezależnych badaczy i lekarzy, aspartam może powodować szereg objawów, jak chociażby:

 • bóle głowy
 • utrata pamięci
 • utrata wzroku
 • depresja
 • śpiączka
 • nowotwory

Co gorsze, może nasilać objawy takich chorób jak SM, toczeń, cukrzyca, choroba Alzheimera i Parkinsona.

Czy potrzeba więcej?

Jaki więc wniosek? Przede wszystkim nie należy nigdy więcej sięgać po jedzenie czy napoje z dodatkiem aspartamu. Jeśli chcemy wybrać zdrowe zamienniki cukru, to najlepiej zdecydować się na te naturalne.

Najlepiej sprawdzi się tu stewia, która prawie nie ma kalorii. Równie dobry jest też erytrol znajdujący się naturalnie w wielu różnych rodzajach owoców. Erytrol zawiera także znacznie mniej kalorii niż cukier. Coraz więcej osób sięga też po ksylitol, który po za właściwościami słodzącymi może również korzystnie wpływać na higienę jamy ustnej, albowiem znacznie zmniejsza próchnicę. Jak widać możliwości jest wiele. Dlatego warto natychmiast wyeliminować aspartam ze swojego menu.

Podobne artykuły

 1. Dawid
  30 grudnia 2016 o 23:01 Odpowiedz

  Jak słyszę takie pier…. to mi słabo. Owszem może apartam nie jest najzdrowszy ale co w dzisiejszych czasach jest? Nie jedzmy mięsa bo jest nafaszerowane sterydami.. Nie jedzmy warzyw bo rosną na sztucznych nawozach… Ja nie mówię że należy spożywać aspartam ale na pewno wybór napoju zero z będzie lepsza opcją niż napój zawierający 200g cukru na 1l napoju… Ile znasz osób które mają guza mózgu od aspartamu a ile osób choruje na cukrzycę..

 2. Marcin
  4 grudnia 2018 o 15:01 Odpowiedz

  Wybór między colą light a zwykłą, to tak jakby powiedzieć że lepiej sobie uciąć rękę niż nogę. Pytanie brzmi po co się dobrowolnie truć?

Napisz komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.