Prezes Amerykańskiego Towarzystwa Kardiologicznego przeszedł zawał serca – wcześniej w tym roku odradzał olej kokosowy i chwalił margaryny

Prezes Amerykańskiego Towarzystwa Kardiologicznego przeszedł zawał serca – wcześniej w tym roku odradzał olej kokosowy i chwalił margaryny

Nie tak dawno Amerykańskie Towarzystwo Kardiologiczne wydało obszerny raport na temat oleju kokosowego i jego rzekomej szkodliwości dla zdrowia. W tym tygodniu prezes tego stowarzyszenia doznał zawału serca.

Pamiętacie może jakie zamieszanie kilka miesięcy temu wybuchło, po tym jak American Heart Association, czyli Amerykańskie Towarzystwo Kardiologiczne, wydało oświadczenie, że olej kokosowy jest niezdrowy, przyczynia się do powstawania chorób serca i nie zaleca się jego spożywania. Pisaliśmy o tym (a raczej dementowaliśmy te „nowinki”) w tym artykule. Co więcej, w czerwcu tego roku, ta sama organizacja wysłała oficjalny komunikat do kardiologów na całym świecie, aby odradzali swoim pacjentom spożywanie masła, doradzając jednocześnie margarynę w zamian.

Zawał na szczycie

Jak na ironię, prezes American Heart Association (AHA), John Warner, doznał na początku tego tygodnia małego zawału serca. Zgodnie z raportem opublikowanym na oficjalnej stronie towarzystwa, stan Warnera, który sam jest kardiologiem i dyrektorem generalnym Szpitala Akademickiego Uniwersytetu Południowozachodniego w Dallas, jest obecnie stabilny, po tym jak lekarze wprowadzili stent do zblokowanej tętnicy.

“John chce zaznaczyć, że ten incydent podkreśla ważną wiadomość, z jaką zostawił nas podczas swojego ostatniego przemówienia – duży postęp został już wykonany, ale pozostaje jeszcze wiele do zrobienia. Ataki kardiologiczne nadal mogą zdarzyć się w każdym miejscu i czasie” – powiedziała Nancy Brown, dyrektor generalny AHA.

W przemówieniu, jakie Warner wygłosił podczas sesji naukowej swojego towarzystwa, powiedział także, że w jego rodzinie nie było „starych mężczyzn” i to głównie z powodu chorób serca. Podkreślił, że nie może doczekać się przyszłości, w której ludzie będę mieli zupełnie inne doświadczenia niż jego rodzina, dzieci będą dorastać w otoczeniu zdrowych osób starszych i będzie to zupełnie normalne.

Jest to bez wątpienia bardzo szczytny cel. Dlaczego jednak jego organizacja zaleca zmianę masła, które jest naturalnym, zdrowym tłuszczem, może także być ekologiczne, na coś dalece odmiennego, niezdrowego, wiązanego w wielu badaniach z chorobami serca?

O tym jak oleje roślinne nam szkodzą pisaliśmy już w tym artykule. Natomiast o tym jak odwrócić zmiany miażdżycowe możecie poczytaj więcej w tym tekście. Dzięki tej wiedzy i jej stosowaniu możecie uniknąć takiego incydentu, jaki przytrafił się prezesowi jednego z najpopularniejszych towarzystw kardiologicznych na świecie.

 

 

Podobne artykuły

Napisz komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.