Psycho-akupresura – pomoże w opanowaniu złych emocji

Psycho-akupresura – pomoże w opanowaniu złych emocji

Psycholog Roger Callahan podczas bezskutecznej pracy z pacjentką, która od dziecka panicznie bała się wody opracował metodę leczenia, która pozwala łagodzić objawy m.in. depresji, niepokoju, stresu będącego wynikiem traumatycznych przeżyć oraz fobii. Psycho-akupresura to jedno z narzędzi medycyny alternatywnej, które pomaga pokonać lęk i powrócić do stanu emocjonalnego wyciszenia.

Doktor Callahan interesując się mechanizmem działania akupresury postanowił wykorzystać zdobytą wiedzę w leczeniu i dokonał sensacyjnego odkrycia, gdy jego metoda zadziałała, a pacjentka przestała odczuwać lęk przed wodą.

Zgłębiając tajniki starożytnej medycyny chińskiej Callahan opracował zestaw sekwencji oklepywania określonych punktów na ciele, które odpowiadały zakończeniom biegnących przez nasze ciało meridianów, będących podstawą akupunktury. Metoda ta została udoskonalona przez jego ucznia G. Craiga, który znacznie ją uprościł i dowiódł, że nadrzędną rolę podczas stosowania psycho-akupunktury odgrywa nie stosowanie określonych sekwencji oklepywania końcowych punktów meridianów, a sama technika oklepywania. Craig opracował jedną sekwencję oklepywania, która stała się podstawą techniki emocjonalnego wyzwolenia – EFT.

Technika emocjonalnego wyzwolenia pozwala trafić dokładnie w zakończenia wszystkich głównych meridianów i tym samym leczy różnorodne problemy pacjentów.

Punkty do ostukiwania z sekwencji EFT

Technika emocjonalnego wyzwolenia wyznacza osiem punktów służących do pozbywania się nękających nas dolegliwości. Znajdują się one przy wewnętrznych kącikach brwi, zewnętrznych kącikach oka, pod okiem, pod nosem, na podbródku, obojczyku, pod pachą oraz na czubku głowy. Ostukiwanie punktów musi odbywać się zgodnie z ustalonym schematem, który jest podstawą powodzenia terapii.

Schemat oklepywania

  1. Oklepywanie punktów należy poprzedzić określeniem nękającego nas problemu, który aktualnie dominuje w naszej psychice (może to być także napawające nas lękiem wyzwanie lub sprawa, której rozwiązania panicznie się obawiamy).
  2. Po określeniu problemu należy określić jego intensywność w skali od 0 do 10, gdzie dziesięć oznacza największe nieszczęście, a 0 jego całkowity brak.
  3. Następnie należy ułożyć stwierdzenie ustawiające naszą psychikę – musi ono brzmieć następująco: „pomimo – problem np. lęku wysokości – głęboko i całkowicie akceptuję samego/ samą siebie”. Stwierdzenie ustawiające musi konkretnie opisywać nasz problem.
  4. Po ułożeniu stwierdzenia należy przystąpić do oklepywania punktu karate, który znajduje się na zewnętrznej stronie dłoni tuż przy nadgarstku w linii prostej od małego palca. Punkt oklepujemy 3 razy powtarzając wcześniej ułożone stwierdzenie ustawiające.
  5. Następnie należy oklepywać 8 punktów EFT stukając w każdy 5 – 7 razy.
  6. Po oklepaniu punktów weź głęboki oddech i wsłuchaj się w reakcje Twojego ciała.
  7. Ponownie oceń skalę nękającego Cię problemu.
  8. Powtarzaj oklepywanie do momentu odczucia realnej ulgi i obniżenia oceny subiektywnej skali niewydolności.

Ta grafika ułatwi Wam znalezienie odpowiednich punktów:

psycho-akupresura

Gdybyście mieli problemy z odnalezieniem punktów lub sprawdzeniem jak to się dokładnie robi to na youtube znajdziecie sporo filmów instruktażowych. To naprawdę działa – sprawdźcie sami!

Źródło zdjęcia: lythamtherapies.co.uk

 

O blogu Polaku, lecz się sam! Na naszym blogu znajdziecie informacje dotyczące zdrowego, naprawdę zdrowego sposobu odżywiania, co robić by nie zachorować, co robić gdy już się zachoruje – tak naprawdę chcemy agregować te wszystkie informacje, które gdzieś w internecie funkcjonują, ale są lepiej lub gorzej widoczne, a czasem zupełnie nieodkryte. Chcemy Wam pokazać świat, w którym zdrowie i uzdrawianie to połączenie leczenia ciała, podświadomości i ducha. A takiego podejścia tradycyjna medycyna niestety Wam nie zapewni. Zajrzyjcie także na nasz profil na facebook’u: https://www.facebook.com/PolakuLeczSieSam

Podobne artykuły

Odpowiedz