Rośliny w wierzeniach i zwyczajach ludowych – EBOOK za darmo

Rośliny w wierzeniach i zwyczajach ludowych – EBOOK za darmo

Wraz z początkiem 2019 roku na stronach lukaszluczaj.pl pojawiła się informacja o możliwości bezpłatnego pobrania bardzo interesującego kompendium wiedzy o roślinach i ich zastosowaniu zatytułowanego “Rośliny w wierzeniach i zwyczajach ludowych” autorstwa Adama Fischera.

Na czym polega wartość tego słownika? Fischer i za nim grupa badaczy (Kujawska, Łuczaj, Sosnowska, Klepacki), używając jego notatek, próbował napisać mini-monografie dla możliwie wszystkich roślin używanych w Polsce. Kompilując dane ze starych zielników, z XIX i XX wiecznych prac ludoznawczych i z wyników własnej ankiety, napisał monografie dla gatunków, o których nikt wcześniej nie pisał albo pisały tylko stare zielniki, a nie etnobotanicy. Monografie dotyczą zarówno lecznictwa, magii, jak i pożywienia. Dają bardzo żywy i ciekawy obraz użytkowania roślin w dawnej Polsce.

eBook ma ponad 519 stron, jest w twardej oprawie, ma ok. 100 rycin roślin i ok. 200 haseł. Można go także mieć w postaci książki, jest to już płatna opcja.

Ten niezwykle obszerny eBook można pobrać pod tym adresem >> . Oprócz tego zachęcam do eksploracji strony http://lukaszluczaj.pl gdzie można znaleźć mnóstwo ciekawych informacji o roślinach i nie tylko.

Warto być z nami!

Dołącz do naszego newslettera - nie tylko otrzymasz mnóstwo wartościowej wiedzy o medycynie naturalnej, ale również będziesz mógł uczestniczyć w Rewolucji Zdrowia. Otrzymasz także na start ten eBook, dzięki któremu poznasz przepisy na moich 5 ulubionych zup do zrobienia w 15 minut 🙂

Podobne artykuły

Napisz komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.