Tarczyca, nadciśnienie, serce

Tarczyca, nadciśnienie, serce

Mam 35 lat, od około 17 lat tułałam sie po prywatnych lekarzach mając nadzieję , że mi pomogą, bo jako 30 latka czułam się jak 90 latka. A oni pisali “leki” na tarczycę, na podwyższenie ciśnienia i doszło do tego, że na serce – w moim przypadku na zwolnienie pulsu, i tak mijały miesiące i lata a u mnie żadnej widocznej poprawy. Każda wizyta: czekasz aż wypisze receptę, płacisz i wychodzisz, kupujesz w aptece “leki” , znów płacisz i spostrzegasz ile skutków ubocznych z czasem nastąpi. Idzie się do lekarza i praktycznie bez dialogu nawet choć mam pytania, “lekarz” tylko pisze recepty ,co to za endokrynolog, który nie potrafił mi wyjaśnić podstawowych informacji dlaczego wyniki mam złe i hormony ciągle bardzo skaczą mimo leków, które mi pisała, a jak robiłam dodatkowe badania to pytała a po co je robię, wiadomo,że będę się leczyć przewlekle i pisze recepty bez rozmowy o moim schorzeniu.

Po latach takiego kontaktu z endokrynolog mam hashimoto i miałam przekroczone parametry wątroby i trzustki, trzy guzki wyczuwalne na głowie, poranne mdłości i wymioty żółcią , krew w kale, plamki na paznokciach, zanik obłączka na paznokciu, zmiany skórne w postaci takich czerwonych kropek a potem ciemniały i się pieprzyki robiły z tego – byłam u dermatolog, nie miał pomysłu jak mam sobie pomóc, jego wizyta zakończyła się tym, że kazał za rok przyjśc na kontrolę czy coś się nie uaktywnia, haha, fajna diagnoza.

Porobiłam prywatnie wyniki bo przecież nie dostaje się raz w roku na 25 Oh, na ferrytynę , homocysteinę, B 12, anty Tpo, na wit A bo po co, miałam widocznie dalej chorować i im przynosić pieniądze. Wreszcie zaczęłam dowiadywać się co jest, dlaczego mimo iż nie palę , nie piję alkoholu to jestem wrakiem człowieka choć “leczę sie ” prywatnie od lat wiec ile to jeszcez potrwa.

No i przyszło olśnienie… moja własna niezgoda na taki stan , takie życie, zaczęłam prenumerować gazety medyczne, spotykać się z ludźmi z podobnymi problemami zdrowotnymi, słuchać wykładów ludzi doświadczonych, czytać książki i stosować się do pewnych mądrości w nich pisanych , wyeliminowałam całkowicie cukier, czytam etykiety w sklepach i unikam tych, co są bardzo groźne, wiekszość żywności zamawiam bio ze sklepów ekologicznych, suplementowałam wit D 3 w kropelkach, zaczęłam ssać olej rano, zrobiłam detoks wątroby, zmieniłam stopniowo ale konsekwentnie swoje jedzenie ze sklepowego i “szybkiego” na bio i często gotuję dla siebie, zadbałam o jelita i wyniki wracają do norm, od paru miesiecy nie pojawia się krew w kale , brzuch nie jest już wzdęty a samopoczucie dużo lepsze, brak mdłości, zawrotów głowy, chce się żyć po prostu i ma się siłę i wiarę, że będzie jeszcze lepiej.

Aktualnie łykam hormon o połowę zmniejszony w porównaniu do roku 2016 monitorując całą trójcę tarczycową co trzy miesiące niestety prywatnie bo żaden lekarz nie da na te wyniki skierowania a samo Tsh nie wystarczy u osób, które zażywają hormon, potrafie zinterpretować te wyniki właściwie łącznie z poznaniem gdzie moge mieć jeszcze jakieś stany zapalne, aktualnie jestem studentką na kierunku dietetyka kliniczna co jeszcze bardziej uzupełnia i poszerza moją dotąd zdobytą wiedzę , stopniowo odstawiłam leki na podwyższenie ciśnienia i zwolnienie pulsu, przeszły kłucia przy oddechu jak to miało miejsce jeszcze kilka miesięcy wcześniej. Jest bardzo dobrze,ograniczam oglądanie telewizji wieczorem na rzecz ksiązki lub spaceru , sypiam też dobrze, nie budzę się jak w poprzednich latach o różnych porach nocy zlana potem i osłabiona.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia 🙂

Olimpia

Treść oraz adres email opublikowane za zgodą autora.

Jestem założycielem bloga oraz pomysłodawcą Rewolucji Zdrowia. Od 2015 roku czyli od momentu powstania bloga pragnę dzielić się z czytelnikami wiedzą na temat naturalnych sposobów radzenia sobie z problemami zdrowotnymi. Codziennie poświęcam mnóstwo czasu na znajdowanie nowych, wartościowych informacji, którymi mógłbym podzielić się z osobami szukającymi pomocy.

Podobne artykuły

Napisz komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.