Czy koncerny farmaceutyczne mogą jeszcze grać fair? [FILM]

Czy koncerny farmaceutyczne mogą jeszcze grać fair? [FILM]

Zanim cokolwiek zacznę: nie jestem zwolennikiem wszelkich teorii spiskowych jakie pojawiają się na świecie. Staram się do wszystkiego podchodzić z odrobiną dystansu, a także zgłębić interesujący mnie temat, by wyrobić sobie pogląd na daną rzecz. W przypadku koncernów farmaceutycznych zdania są podzielone, jak chyba wszędzie.

Osobiście nie mam żadnych wątpliwości, że rynkiem farmaceutycznym rządzi pieniądz i tylko pieniądz. Przynajmniej w zdecydowanej większości. Dzięki umiejętnemu PR-owi społeczeństwom można wmówić niemal wszystko: począwszy od zdrowotnych właściwości palenia papierosów, poprzez konieczność spożywania sztucznych cukrów, skończywszy na normie 190 w przypadku cholesterolu całkowitego i konieczności zażywania statyn. Za wszystkimi tymi rzeczami stoją pieniądze. Dlatego jak już kiedyś pisałem, medycyna alternatywna też jak nigdy dotąd potrzebuje dobrego PR-u.

Ale dziś chcę zadać otwarte pytanie:

Czy koncerny farmaceutyczne mogą jeszcze działać naprawdę w imieniu pacjentów – czy też spełniają jedynie rolę przedsiębiorstw, które muszą dla swoich akcjonariuszy zarabiać jak najwięcej kosztem wszystkiego?

Osobiście mam nieodparte wrażenie, że celem nadrzędnym nad wszystkim jest tylko i wyłącznie potrzeba generowania coraz większych zysków. Że czasy, w których celem najważniejszym jest dobro pacjenta odeszły dawno w zapomnienie.

Naturalnie zysk też jest istotny, nikt nie chce przecież pracować za darmo, ale gdy chęć zysku realizowana jest kosztem zdrowia i życia ludzi to coś jest nie tak. I bynajmniej ta myśl nie przychodzi mi do głowy tylko i wyłącznie po obejrzeniu poniższego filmu – jest to jednak dobry zapalnik, by dyskusję i przemyślenie ponowić.

Zachęcam gorąco do obejrzenia i pozostawienia swojego komentarza poniżej:

Napiszcie proszę w komentarzach – jakie są wasze przemyślenia, może potraficie podać też przykłady świadczące, że są jeszcze przypadki, że resztki normalności pozostały.

Podobne artykuły

Napisz komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.