Jak znaleźć dobrego specjalistę medycyny naturalnej?

Jak znaleźć dobrego specjalistę medycyny naturalnej?

Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na alternatywne sposoby leczenia. Wynika to między innymi ze zwiększenia świadomości społeczeństwa. Ludzie zrozumieli przede wszystkim, że nasze zdrowie zależy w dużym stopniu od nas samych, a więc od tego jak się odżywiamy oraz jaki styl życia prowadzimy. Przy tym środowisko zewnętrzne, które jest przepełnione chemią, wcale nam nie służy. Stąd powrót do natury.

Dlaczego medycyna naturalna?

Mamy świadomość, że leczenie choroby, to nie jest pozbycie się poszczególnych objawów, ale przywrócenie organizmowi równowagi. Dlatego coraz więcej osób wybiera holistyczne terapie, które pozwalają odbudować zniszczone komórki i przywrócić pewną harmonię. Często decydujemy się również na medycynę naturalną w momencie, gdy terapie konwencjonalne nie przynoszą skutku nawet po wielu latach leczenia – a tak niestety zdarza się wcale nie rzadko.

Wtedy każdy zaczyna poszukiwać. Warto jednak sobie uświadomić, iż wiele z tego typu form terapii alternatywnych ma znacznie dłuższą tradycję niż dzisiaj stosowane metody naukowe. Zanim pojawiła się bowiem medycyna akademicka, to stosowano ziołolecznictwo samoleczenie, a także rozmaite zabiegi. Pewnie też z tego powodu medycyna alternatywna staje się coraz popularniejsza. Wiele osób uświadamia sobie, iż z rozmaitymi dolegliwościami mogą sobie poradzić w sposób naturalny, co potwierdzają lata tradycji. To świetne rozwiązanie dla tych, którzy pragną w bardziej holistyczny sposób podchodzić do własnego zdrowia. Choć niestety należy mieć świadomość, iż zdarzają się też “uzdrowiciele”, którzy jedynie liczą na szybki zysk.

Jak znaleźć właściwego terapeutę?

W każdej dziedzinie znajdziemy osoby, które próbują się jedynie wzbogacić. Również w przypadku medycyny naturalnej spotkamy ludzi, którzy tak naprawdę nie pomagają swoim pacjentom. Co zrobić, aby nie dać się oszukać? Otóż należy zwrócić uwagę na kilka kwestii.

  1. Przede wszystkim, zanim zapiszemy się do specjalisty, to sprawdźmy fora internetowe oraz porozmawiajmy ze znajomymi, którzy korzystali z jego usług. Rozmowy z klientami są zdecydowanie najważniejsze, gdyż dowiemy się przede wszystkim o skuteczności danej terapii.
  2. Warto również sprawdzić, czy dany terapeuta ma wielu pacjentów. Jeśli terminy wizyt są odległe, to może to sugerować, iż faktycznie leczenie przynosi skutki, a sam terapeuta cieszy się dobrą renomą.
  3. Uważnie obserwuj zachowanie terapeuty podczas pierwszej wizyty. Istotne jest tutaj między innymi to, aby podchodził do zdrowia w sposób holistyczny. Nie wystarczy wyleczyć jednego z objawów, lecz znaczenie ma również ogólny styl życia.
  4. O specjaliście wiele mówi także jego zdrowie. Jeśli nie jest on w dobrej kondycji, to skąd mamy mieć pewność, że właściwie zadba o swoich pacjentów?

Pierwsza wizyta powinna być zdecydowanie dłuższa. Specjalista z pewnością poświęci nam sporo czasu, aby poznać wszelkie niezbędne informacje dotyczące naszego zdrowia. Nie wystarczy tutaj 5 czy 10 minut. Prawdziwy terapeuta chce uzyskać bowiem całościowy obraz naszego organizmu, a nie tylko pojedyncze objawy.

Jeśli przy wyborze odpowiedniego specjalisty medycyny naturalnej będziemy pamiętać o tych zasadach, to z pewnością jest większa szansa, że znajdziemy rzetelnego specjalistę.

Co na teraz?

A już 19 października zaczyna się internetowa konferencja Rewolucja Zdrowia. Postaramy się poruszyć także i ten temat, tak więc śledźcie uważnie wszystkie sprawy z tym związane i zapiszcie się za darmo na konferencję już dzisiaj (jeśli tego do tej pory nie uczyniliście).

Konferencję wspiera coraz więcej firm i chcielibyśmy pochwalić się Wam kto wspiera tę szczytną ideę dzielenia się rzetelnymi informacjami o zdrowiu i chorobach. Oto oni:

Gabinet Medycyny Regulacyjnej www: alergia-stop.pl
Sklep internetowy ze zdrową żywnością biogo.pl
Vitanea Kraków – Centrum Biorezonansu www.vitanea.eu
essentia-logo Gabinety Medycyny Naturalnej essentia-zdrowie.pl
Gabinet Detoksykacji Organizmu www.toksyny.com.pl
Naturalne suplementy diety www.sanavita.com.pl
“CluMed” Diagnostyka Kwantowa i Częstotliwościowa – Wrocław, tel. 602290082
Sklep Ekologiczny Eko-Ruczaj ekoruczaj.pl
NaturMedica – Autoryzowany Gabinet Biorezonansu natur-medica.pl
Linia organicznych kosmetyków http://polnywarkocz.pl

Wszystkim firmom ogromnie dziękujemy za wsparcie!

Podobne artykuły

Odpowiedz